Dziękuję za poparcie, Krzysztofie!

Ula_KrzysPoparcie Krzysztofa Candrowicza jest dla mnie bardzo ważne i jest zobowiązaniem do kreatywnego myślenia o mieście.

Poznaliśmy się w czasie spotkań roboczych łodzian, pracujących nad pomysłami miasta do aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Wymyśliłam wtedy, a jakże, festiwal, ale nietypowy, bo Festiwal Skwerów Miejskich. Przegraliśmy (wg mnie całkowicie niesłusznie), ale na lata w Łodzi pozostał ten pozytywny ferment, a lokalny patriotyzm zasilony nadziejami i energią młodych ludzi zapuścił korzenie i pomalutku zaczyna kwitnąć.

Widać to było choćby wczoraj, na Starym Cmentarzu, ale widać też na drobnych i dużych wydarzeniach – debatach o Łodzi, wycieczkach, wydarzeniach kulturalnych i filmach o Łodzi na Youtube. Widać w uczestnictwie w budżecie obywatelskim i w dyskusjach na konsultacjach społecznych. Mimo oficjalnej przegranej wyszliśmy z bitwy z tarczą i uzbrojeni po zęby w zapał. A Krzysztof i Łódź Art Center walczą o Łódź aktywną, kreatywną i docenianą na świecie. Walczą i zwyciężają – za co należą im się gratulacje i podziękowania. (Co robi obecnie ŁAC?)

Dlatego, Krzysztofie, Twój głos wsparcia to dla mnie skarb. Dziękuję, że we mnie wierzysz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>