Czy dotrzymujemy słowa? BO 2014

Otrzymuję bardzo dużo pytań, co ze zwycięskimi zadaniami z pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. W tym miejscu będę zamieszczała sprawozdania, przygotowywane dla Doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, której przewodniczę. Jeśli radni z komisji powinni zwrócić na coś specjalną uwagę – proszę o informację w komentarzu.

Harmonogram realizacji zadań Budżetu Obywatelskiego 2014

Sprawozdanie I kwartał 2014

Sprawozdanie Luty 2014

Co miesiąc Biuro ds. Partycypacji przesyła sprawozdania z realizacja zadań, zgłoszonych  do budżetu obywatelskiego, realizowanych również z puli dodatkowej. Nie będę Państwa męczyć kilkunastoma plikami – co jakiś czas dodam nowy. Co zrobiono, z czym są problemy? Wiemy o trudnościach z przetargiem na rower miejski, pojawiają się wątpliwości dot. zakresu dopuszczalnych zmian do głosowaniu, czyli uprawnień wnioskodawców. Zadania z BO nie mają forów i tak, jak każda inwestycja w budżecie miasta podlega Prawu Zamówień Publicznych. Raz jest świetnie, raz trudniej, ważne, by starać się jak tylko się da dotrzymywać słowa w określonym roku. Warto to śledzić i wyciągać wnioski, jak powinien zmienić się budżet partycypacyjny. 63 zadania – 63 działania, poprawiające nasze Miasto.

Sprawozdanie z realizacji – LIPIEC 2014

Sprawozdanie z realizacji – SIERPIEŃ 2014

Sprawozdanie z realizacji – WRZESIEŃ 2014

Kolejny przetarg na rower publiczny

A za moment będzie wiadomo, jakie pomysły łodzian będą walczyć o nasze głosy i o realizację w 2015. 18, 19, 20, 21 ostatnie planowane posiedzenia Komisji (harmonogram posiedzeń z listą zadań), potem promocja zadań i od 20 września 9 dni głosowania :)

 

One thought on “Czy dotrzymujemy słowa? BO 2014

  1. O kształcie BO zdecydują łodzianie. Okazaliśmy maksymalne zaufanie, jeśli zostało lub zostanie nadużyte, z pewnością ludzie zareagują – i trzeba będzie wprowadzić obostrzenia. Najważniejsze, by jasno mówić „To Wasz budżet obywatelski” i by nie stracono chęci do jego kształtowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>